Aktualności

10.07.2018

Informacja

W poniedziałek, 25.06.2018r. w Dziennym Domu Pomocy w Jaśle mieliśmy zaszczyt gościć człowieka wielu talentów, lekarza i poetę, Pana Jerzego Gronkiewicza. Na co dzień wykonuje on zawód lekarza internisty a po godzinach pracy zmienia się w artystę. Jego profil na Facebooku śledzi blisko 1000 osób.

Jerzy Gronkiewicz urodził się 29.09.1965r. w Jaśle. Miłością do poezji zapałał jeszcze w szkole średniej, kiedy to jedna z nauczycielek języka polskiego zaszczepiła w nim twórczość Wisławy Szymborskiej, Czesława Miłosza i Bolesława Leśmiana. W późniejszych czasach jego artystyczne wnętrze kreowały utwory Marka Grechuty, zespołów Dżem oraz Starego Dobrego Małżeństwa. Jerzy Gronkiewicz, podczas wtorkowego spotkania artystycznego, zaprezentował swoją różnorodną twórczość a także zademonstrował swój talent muzyczny; grał na gitarze, śpiewał teksty do których sam skomponował muzykę. Jak czytamy na okładce jego książki pt. „Moja droga” - „od zawsze czuł w sobie duszę artystyczną, a jego drogi zmierzały w stronę szeroko pojętej kultury”. Każdy z uczestników spotkania był niezwykle poruszony.

W spotkaniu wzięli udział: Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jaśle Dorota Lignar, Zastępca Dyrektora Urszula Kućma, Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy Katarzyna Sierakowska a także uczestnicy i pracownicy Dziennego Domu Pomocy oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Jaśle.

Składamy serdecznie podziękowania dla Pana Jerzego Gronkiewicza za umożliwienie niezwykłego spotkania z muzyką i życzymy dalszych sukcesów.

Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć.

powrót